Kip Goulash uit airfryer, een recept van Jolande Zoutendijk.
Eerder maakten we al een bericht over het bereiden van goulash uit de slowcooker, of voor een goulashsoep, eveneens bereid in een slowcooker.
Kip Goulash uit airfryer
Kip Goulash uit airfryer
Porties: personen
Ingrediënten
- 1 kilo kippendij, kipfilet of rund kan ook
- 2 uien
- 2 teentjes knoflook
- 3 kleine paprika’s,
- 2 bouillonblokjes
- 2 theelepels paprikapoeder
- 0,5 theelepel chilipoeder, optioneel
- 500 gram champignons
- 400 gram tomatenblokjes uit blik
- 70 gram tomatenpuree
- olie
- peper
- zout
- bloem
- maïzena
Instructies
- Snij de ui in grove stukken en de paprika in blokjes. Snij de knoflook fijn. Snij de champignons in plakjes.
- Snij het vlees in blokjes en strooi er peper en zout over.
- Verwarm de Airfryer een 5 tal minuten voor aan 200 graden.
- Vermeng het vlees met wat olie en de paprikapoeder en de chili en doe in de Airfryer. Bak op 200 graden gedurende 15 minuten in de grillpan.
- Breng nu het vlees over in een braadbak. Strooi de bloem over het vlees, evenals de knoflook, paprika, uien, bouillonblokje tomatenpuree en tomatenblokjes. Voeg ook wat water toe.
- Even doorroeren en op 140 graden gedurende 90 minuten laten pruttelen. De laatste 10 minuten de champignons er doorheen scheppen.
- Op het laatst eventueel nog wat peper en zout er bij en naar wens de saus nog wat aandikken: Wat maizena in een beetje water roeren en door de saus roeren. Dan nog even 2 min aanzetten.
Uitrusting
Notities
Maak je het met rundvlees dan zou ik er uurtje tijd aan toevoegen.
Voor een overzicht van alle hoofdgerechten op de site Een beetje Beter, klik hier. Voor een overzicht van alle andere recepten op de site van Een Beetje Beter die klaargemaakt worden in een Airfryer, klik hier.