Inhoud Kookcursus Een Beetje Beter
Mission
De bedoeling van de kookcursus is drievoudig: Eerst en vooral dient de kookcursus om een voldoende inzicht te verwerven in de basistechnieken van het koken. Daarnaast beogen we een afdoende productkennis te laten verwerven. Tenslotte moet het volgen van de cursus voldoende kennis opleveren om in staat te zijn een etentje voor familie, vrienden en kennissen te bereiden.
Na het volgen van de kookcursus moet de cursist in staat zijn om een recept uit een kookboek of op het net zelfstandig te bereiden. De cursist zal ook geleerd worden hoe de nodige voorbereidingen te doen om een diner voor vrienden of kennissen te bereiden zonder dat hij/zij het grootste deel van de tijd in de keuken moet staan.
Inhoud
De basistechnieken van de Frans-Belgische keuken komen er aan bod. Ook maken we kennis met de Italiaanse en exotische keuken. Tijdens de kooklessen worden ook praktische tips gegeven. Bijvoorbeeld om de gaarheid van een steak te controleren. Of hoe je extra smaak kunt toevoegen aan visfumet. We geven ook tips om een bereiding alsnog te redden als er iets mis mocht gaan. Wat kun je bijvoorbeeld doen als je béarnaise dreigt te schiften? Wat als je béchamelsaus geklonterd is? Ook worden een aantal minder courante keukentoestelletjes gebruikt zoals een gemberrasp, vleeshamertje, pastamachine, siffon, sous-vide bad, Thermomix en gasbrander. Er wordt ook geleerd een spuitzak correct te hanteren. Tijdens de les worden ook de courante keukentermen uitgelegd zodat u na afloop onder andere weet wat singeren is en wat het verschil is tussen larderen en barderen. Voor een overzicht van de meest courante keukentermen kunt u hier klikken.
Telkens worden minstens drie gerechten bereid en natuurlijk ook geconsumeerd. Alle bereidingen staan op het internet. Klik op de naam van een les in het menu voor meer informatie over de inhoud en de gerechten van de respectievelijke lessen. Ook is er per les een praktische boodschappenlijst.
Waar en Wanneer
Sinds september is er een cursus bezig. Een volgende kookcursus start in januari 2025, maar die is reeds volzet. Wilt u de cursus volgen in september 2025, dan raad ik aan mij te mailen. Voor die cursusreeks zijn er nu nog 2 plaatsen vrij.
In principe zijn de lessen op woensdag om de twee weken en beginnen ze om 19 uur, maar uur en data worden in overleg met alle cursisten bepaald. De lessen vinden plaats bij mij thuis (buurt station van Leuven). Op aanvraag kunnen de lessen (of een op maat samengestelde les) ook plaatsvinden bij u thuis.
In mijn keuken is er een ruime werkbank, een Amerikaanse frigo, twee elektrische ovens, een semi-professioneel gasvuur, een stoomoven en een microgolf. (Om van de afwasmachine maar te zwijgen).
Details
Voor meer informatie per les kunt u op deze pagina klikken op de titel per les.
Les1
Eieren in Cocotte met Zalm en Spinazie
Gegrilde steak met béarnaise saus, wortelcrème, gegrilde courgette, broccoli en frieten
Mayonaise
Panna cotta met passievrucht
Les 2
Gebruik van Thermomix
Eventueel zalm fileren.
Schoonmaken van scampi.
Gestoomde fijne groentjes (julienne gesneden)
Zalmfilet in een romige paprikasaus
Currysaus.
Pommes duchesses
Magische Chocomousse
Les 3
Mis en place koken
Lauwe salade van eendenborst
Shakshuka
Speculoosijs
Les 4
Sous Vide koken
Portugese tomatensoep; gebonden met aardappelen
Kasteelaardappelen
Kipfilet Sous vide bereid
Gegrilde broccoli met Parmezaans en Citroen
Sabayon
Les 5
Werken met gelatine
Kroketten: (Keuze tussen kaaskroketten of Witloofkroketten met Ham)
Lamsfilet met Madeirasaus
Aardappelgratin
Gepersileerde tomaatjes
Groene boontjes met spek
Bavarois
Les 6 Viva Italia
Italiaans Koken
Parmigiana di Melanzane
Verse pasta: Pastarollade (Keuze tussen “Italiaanse” en “Vlaamse” versie)
Citroencrème met rode vruchten en honingkoekje
Les 7 Viva Italia
Italiaans Koken Bis
Vitello Tonnato
Zwaardvis (Keuze tussen twee sausen: Piccata en pizzaiolie)
Zuiderse aardappelen
Auberginekaviaar
Tiramisu met framboos en speculoos
Les 8 Let’s go Indian
Hoe een Indiase maaltijd te bereiden
Mosselen op Goaanse Wijze
Kip Tikka Masala
Rijst met Champignonnen
Gekruide groene boontjes
Youghurt met komkommer en munt
Kokosflan met ananassaus
Les 9: Let’s go Thai
Koken in een Wok
Sushi
Tom Yam Soup
Rode curry schotel
Wokken
Beste,
Mijn vriendin en ik wonen in Leuven en zijn heel erg geinteresseerd in deze kooklessen vanaf februari.
We vroegen ons af of je nog plaats hebt voor 2 personen en wat de kostprijs is?
Groeten,
Tom
zie je mail
Beste Patrick,
Kan u mij meer informatie verschaffen over de prijs van uw kookcursus? Alsook de duurtijd per les?
Alvast bedankt.
Mvg,
Giulia de Witte
Giulia,
Wat is je e-mail? Dan kan ik je alle informatie mailen
Met vriendelijke groeten,
Is de Portugese tomatensoep ook goed voor thermomix
Toch niet. Moet wel in een klassieke kookpot. Voor de beste tomatensoep uit de Thermomix: https://eenbeetjebeter.be/2017/11/15/tomatensoep-uit-thermomix/
Dag Patrick,
Kan je me informatie geven over prijzen en volgende cursusmomenten?
Alvast bedankt,
Annelies
Beste Patrick,
Ik heb interesse in deze lessen! Ik zou echter pas kunnen vanaf half oktober. Mag ik wat meer info over de prijzen?
Alvast bedankt!
Groetjes,
Anouck